Hepimiz sigara hakkında çok fazla bilgiye sahibiz!!!

Sigaranın zararları

İçmeyenler içenlerden daha zeki de değil daha bilgili de değil emin olun. Çünkü içenler, içmeyenlerin ağzında sakız olmuş klişeleri bizzat yaşayarak görüyorlar. Fakat bütün vazgeçirici zararların zamanla etki göstereceği konusu içenlere bir rahatlık vermektedir. Şimdi sigaranın zararlarını saysam eminim ki sizde klişe bir yazıdan fazla bir şey uyandırmayacak, bu yüzden bir bilanço yapacağım...

Sigaranın bizden aldıkları

Paramız, sevdiklerimiz, hayatımız...

Parayı en başa yazdım çünkü: içenlerin de en çok şikayet ettiği konu budur. Bu konuda herkesin aklında nasıl bir zarara uğradığını anlatmak gereksizdir biliyorum ki herkes haddinden fazla düşünüyor çoluğunun çocuğunun rızkını sigaraya ödeyerek nasıl bir yanlış yaptığını. Çok sevdiğim bir söz vardır "DUMANINI YEL ALIR PARASINI EL ALIR"

Sevdiklerimize gelince...

 

Onları içmediği halde pasif içici yaparak onlara nasıl zarar vermekte olduğumuza, gözümüzün önünde yok olup giden akrabalarımızın çoğunun cilt ve akciğer kanseriyle mücadele ettiğine, eşinizle aynı yatağa yattığınızda onun sizin kokunuzdan ne denli rahatsız olabileceğine ve daha nicelerine bile bile göz yummanın akıl işi olduğunu söylüyorsanız eğer içmeye devam edin ve asla bırakmayın. ASLA!

 

Hayat konusunu en önemli olduğu için en sona koydum çünkü insana verilen en büyük nimettir sağlığımız hayatımız dolayısıyla bunu en sona koydum aklınızda en çok kalması gereken nokta burası.Bir düşünün, eğer sağlık olmazsa nefes alamasanız, yürüyemezseniz, kanser olup kemoterapiye mahkum olsanız sizi güzel hissetmenizi sağlayan saçınız kaşınız'dan mahrum kalsanız, bakıma ve yatağa mahkum olsanız... 

SİGARA ÖLDÜRÜR deyip zaten öleceğiz mantığıyla içmek mantıklı fakat peki ya öldürmezse yukarıda yazdıklarımı yaşamaya mahkum kalırsak hangimiz pişman olmayacak içtiği için?

Bütün bunları herkesin yaşayabileceği gibi bizde yaşayabiliriz bunun bilincinde hareket edin ve düşünün...

Allah'ın size bahşettiği en güzel şeyi mahvetmek mi istersiniz yoksa onu layıkıyla koruyabilmek için onun emanetine sahip çıkabilmek için bilinçli mi yaşayacaksınız?

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları