1997 yılında Larry Page "googol" isimli bir arama motoru başlattı ve 19 yıl sonra hep birlikte dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan bu şirketin doğum gününü kutluyoruz...

1997 yılında Larry Page "googol" isimli bir arama motoru başlattı ve 19 yıl sonra hep birlikte dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan bu şirketin doğum gününü kutluyoruz. Hayatımızın neredeyse her yerinde bulunan ve hayatımızı kolaylaştıran Google için kırlarda doğum günü partisi düzenlemek lazım. Ama, onun yerine Google bize 19 adet sürpriz bırakmış.

Google 19 YaşındaEğer Google'a girip "google birthday surprise spinner" yazarsanız, karşınıza çarkıfelek tarzı bir çember çıkacak. Bu çemberi döndürdüğünüz zaman size bazı sürprizler sunacak olan Google, Ti-tac-toe, Solitaire, gibi oyunları oynatacak ya da sizi Google Maps ile dünyanın öteki ucuna ışınlayacak.

Bir başka sürpriz ise, Goggle'a " Snake " yazınca karşınıza direkt olarak yılan oyunun çıkması. Tavsiye edilenler, resimler, sonuçlar yok. Sadece yılan oyunu var. Oyunu hem masaüstünde hem de mobilde oynayabilirsiniz. Google şu an için 160 ülkede 4.5 Milyar kullanıcıya sahip. Bununla birlikte içerisinde 123 dil desteği de bulundurmakta olan Google, ana sayfamız olarak kalmaya devam edecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları