Massachusetts Institute of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından geliştirilen bir yapay zeka programı kendi korku hikayelerini yazıyor.

Stephan King romanlarını bilirsiniz ya da onun efsanevi kitaplarından uyarlanan filmleri. Buna en güzel ve en akılda kalıcı örnek sanırım Shining. Ya da Victorya dönemi yazarlarından efsanevi yapıt Frankenstein'ı duymuşsunuzdur. MIT tarafından geliştirilen bu yapay zeka, Frankenstein'ın yazarı  Mary Shelley'nin adını taşıyor. Shelley AI'nın hikayeleri de tıpkı adı geçen ustaların ki kadar korkunç ve tüyleri diken diken edici nitelikte.

Shelley, (yapay zeka) Twitter'da belli saatlerde insanlarla etkileşime geçerek kendi korku senaryolarını kaleme alıyor. Öte yandan belirtmekte fayda var diye düşünüyorum; Shelley türünün ilk örneği değil daha önce yine MİT araştırmacıları,  Nightmare Machine adında bir yapay zeka programı daha duyurmuştu. Araştırmacılar bu korku senaryoları kaleme alan yapay zeka programı için yaptıkları açıklamada onun en hoşlandığı şeyin, insanlarla işbirliği içinde çalışarak, insanların kabuslarını öğrendiği ve şimdiye kadarki en korkunç hikayeri yazmak olduğunu söyledi.Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları