Siyah nokta yüzümüzde ve cildimizde kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Bundan doğal yollarla kurtulmamız mümkündür.

Kahve Telvesi

Kahve Telvesi

Siyah noktaların giderilmesinde birebirdir. Ciltteki ölü derileri de arındırarak cilde parlaklık verir. Kahve telvesini yüzünüze sürerek yarım saat bekleyin. Daha sonra yıkayın. Bunu haftada bir yaparak etkisini görmek mümkündür.

Karbonat

Karbonat

Siyah noktaların giderilmesinde bir diğer etkili malzeme de karbonattır. İki kaşık yoğurda bir çay kaşığı karbonat ekleyin. Güzelce karıştırın daha sonra yüzünüze sürerek yirmi dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkayın. Böylelikle siyah noktaların azaldığını görebilirsiniz.

Yumurta Akı

Hem doğal hem de pratik bir diğer yöntemde yumurta akıdır. Yumurtanın akı ile yapılan maskeler siyah noktalar için etkilidir.

Diş Macunu

Çok yaygın bir yöntemdir. Siyah noktalar için birebirdir. Cilde ferahlık vermektedir. Diş macunu siyah noktalara sürülüp bekletilir kuruduktan sonra bol su ile yıkanır. Cildinizin eskiye oranla daha temiz olduğunu görüceksiniz.

Tutkal

Bu son dönemlere damgasını vuran bir yöntemdir. Çok doğal bir yöntem olmasa da kullanışlı ve etkilidir. Tutkal siyah nokta olan yere sürülür ve kuruması beklenilir. Sonra kabuk gibi soyulur.

Sirke

Elma sirkesinin cilde olan faydası say say bitmez elbet.Sirke siyah nokta akne gibi sorunlara birebirdir.Fakat sirke tek başına kullanıldığında cilde zarar verebilir.İçine biraz su koyulmasında fayda var.

Limon

Limon siyah noktaların giderilmesinde çok güzel bir yöntemdir. Asidik özelliği sayesinde ciltteki siyah noktaların giderilmesini sağlar. Cildi parlatır ve temizler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları