Apple’ın kablosuz kulaklıkları AirPods fiyatına rağmen satışları hızla artıyor. AirPods'un 2018'de 26-28 milyon adet satacağı tahmin ediliyor. Sonuç olarak AirPods satışları ikiye katlanacak.

Apple'ın Türkiye'de 899 TL'ye satılan kablosuz kulaklık modeli AirPods'un satışları hızla artıyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın kablosuz ekosisteminde en önemli aksesuar olarak gördüğü AirPods için güçlü bir talep var. Kuo, 2017 yılında yaklaşık 13-14 milyon arasında AirPods satıldığını tahmin ediyor. Gelecek yıl ise bu rakam 26-28 milyon seviyelerine çıkacak. 

AirPods, ilk olarak Aralık 2016'da satışa çıktı Apple'ın en çok arzulanan ürünlerinden biri oldu. 

Mac Rumors'a göre, Çin merkezli Luxshare, 2018'de Airpods'un ana montajcısı olacak ve diğer tedarikçi Inventec'e göre daha yüksek sipariş tahsisi olacak.

AirPods, Apple TV, Apple Watch, Beats, iPod gibi cihazların yer aldığı Diğer Ürünler kategorisi de yüzde 36 artışla 3.2 milyar dolar gelir elde etti. 

Apple CEO'su Tim Cook, "Apple Music ve AirPods'da müzik akışının birleşimi, hareket halindeyken gerçekten büyülü bir deneyim oldu. Bu ürünlerin ivme kazanmasıyla heyecanlandık. Aslında, tüm giyilebilir ürünlerimizin satışı yılın dördüncü yılında %75 arttı." dedi.

İkinci nesil AirPod'lar hakkında birçok söylenti olsa da şu ana kadar ürünle ilgili netlik kazanan bir detay yok.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları