Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor. İşte zingat'ın derlediği dünyadan benzersiz ev tasarımları!

Star Wars’dan ilham alındı 

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!


“Star Wars 7: Güç Uyanıyor” serisiyle son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan Star Wars efsanesi, Güney Koreli mimarlık firması Moon Hoon Architects’e de ilham verdi. Aile üyelerinin hayalleriyle biçimlenen evde, bir kitap rafından gizli geçiş sizi Darth Vader’ın kontrol odasına çıkarıyor!

Güneş neredeyse ev orada!

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!Florida’daki Güneş Yörüngesi Evi (Sun Path House), isminden de belli olduğu gibi güneşi takip ediyor. Christian Wassmann tarafından tasarlanan ve 1930’lardan kalma bir bungalovun yanına ek olarak yapılan evi taşıyan spiral brüt beton duvar, güneş açısına göre şekil alıyor.

Piyano evin kemanlı girişi

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!Girişinde dev bir keman bulunan bu dev piyano evin, üstü açık çatısı da gölgelik olarak hizmet veriyor

Airbus A380 ev olursa...

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!Lübnan’ın Miziara şehrindeki bu uçak ev, bir Airbus A380 şeklinde tasarlanmış.

Kubbe evler

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!


2007 yılında Endonezya’nın antik kenti Yogyakarta’daki depremde evlerini kaybedenler için yapılan bu 70 kubbe ev, farklı bir görüntü sunuyor.

50 yıldır bir kayanın üzerinde 

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!Bu ev Sırbistan’ın Drina nehrinde bir kaya üzerinde duruyor. Bir grup genç tarafından 1968’de barınmak için yapılan bu ilginç ev, yaklaşık 50 yıldır sel ve fırtınaya meydan okuyarak sapasağlam duruyor.

Urban Cactus, Rotterdam, Hollanda

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!


Stone House, Portekiz

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!


Erwin Wurm House Attack, Viyana, Avusturya

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!


Kansas Şehir Kütüphanesi, ABD

İnanılmaz evler görenleri şaşırtıyor!

FACEBOOK

 

TWITTER

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları