Dünyanın farklı ülkelerinde öyle güzel doğa harikaları var ki bunları photoshop olarak anımsayanlar çok var.

1. Aşk Tüneli

Aşk Tüneli

Ukrayna'nın Klevan şehrinde bulunan 3 km'lik tünel aslında tren yolu. Daha sonraları bu yol kapanınca çiftlerin el ele yürüdükleri romantik bir alan haline geliyor.

2. Salar de Uyuni

Salar de Uyuni

Bolivya'nın güney batısında olan dünyanın en büyük kurumuş tuz gölü unvanına sahip bu göl 10.582 km karelik dev bir doğal ayna.

3. Mendenhall Buz Mağaraları

Mendenhall Buz Mağaraları

Alaska'da bulunan bu buz dağlarına inmek biraz zahmetli olsada görünmeye değecek muhteşem doğal bir ortam. Ancak küresel ısınmadan dolayı git gide eriyor biraz acele etseniz iyi olur.

4. Lale Tarlası

Lale Tarlası

Hollanda'da bulunan lale tarlalarına tepeden bakarsanız bu şekilde görebilirsiniz. Hollanda'ya ilk lale tohumlarınıda Türklerin gönderdiğini unutmayalım.

5. Kızıl Sahil

Kızıl Sahil

Çin'deki Kızıl Sahil adlı bölgenin adının sebebi bir tür deniz otu olan ‘'Suaeda'’. Nisan, Mayıs ayı gibi yeşeren bitki sonbahara doğru kızarıyor. Ayrıca burası dünyanın en büyük bataklığının hemen yanında.

6. Hitachi Deniz Kenarı Parkı

Hitachi Deniz Kenarı Parkı

Çiçek cenneti olan "Hitachi deniz Parkı" adını bulunduğu şehir olan Japonya’nın Hitachinaka şehrinden alıyor. "Mavi gözlü bebek" denilen çiçekleriyle meşhur olan burada yaklaşık 4,5 milyon bu çiçekten var.

7. Tianzi Dağları

Tianzi Dağları

Tianzi Dağları Çin'de bulunan 67 km karelik koca bir alan. Anlamı ise cennetin oğlu. Bu koca alan ve içerisinde bulunduğu dağlar Avatar filminin çekildiği yerede çok benziyor. Teleferikle buranın manzarasını keyifle izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları